„Dnes vypadl Berdych“, „Kvitová postoupila“, „snad to naši vyhrají“, „naši sportovci mají na oběd kuře“… Přemýšleli jste někdy nad určitou absurditou těchto a podobných tvrzení? Není to jedno, zda ten či onen vyhraje nebo co jí? Pro dotyčného to je jistě důležité, ale jak to souvisí se mnou? Proč sport a sportovci fascinují miliony lidí na celém světě a nikoli vědci, státníci, lékaři a další, kteří jsou pro lidstvo mnohem užitečnější? Určitě je úctyhodné dohodit oštěpem 80 metrů a velkou část života tomuto cíli obětovat, ale dovolím si tvrdit, že jsou úctyhodnější mety a cíle, o kterých se buď neví, nebo se vědět nechce. Jeden z důvodů je určitě reklama a pozornost médií, ale je to důvod jediný?
28 července, 2012
07 července, 2012
Misionáři, se kterými pracoval nebo viděl při službě a co se od nich učit
Když padla v roce 1989 železná opona, začali do Čech proudit snad stovky misionářů. Mnozí přijeli a zase odjeli, aniž by zanechali výraznější stopu. Někteří zůstali, ale též příliš výraznou stopu nezanechali. Někteří napáchali více škod než užitku – jednalo se především o ty, kteří se rozhodli „zachraňovat“ teologii CB. A nakonec zde byli misionáři, kteří zanechali hlubokou a požehnanou brázdu. V současné době v ČR pracuje několik misijních organizací, v jejichž řadách jsou nejen Američané, ale i Češi. Nicméně mám-li hodnotit ty, kteří se protnuli s mým životem a službou, kteří pro mě byli či jsou inspirací a za nimiž vidím i výsledky, potom musím jmenovat organizaci KAM, dále jména rodin McSchaeffery, Gregory a Griffith. Omlouvám se těm, kdo je neznají, ale některé jejich charakteristiky, které chci popsat, jsou nadčasové. Skvělých misionářů pochopitelně v ČR pracovalo a pracuje více, jenže s nimi mám jen malou nebo žádnou zkušenost popř. ne takovou, abych ji dával jako příklad. Čím se KAM a konkrétně jmenovaní misionáři stali alespoň v mých očích mimořádnými? Kde bylo tajemství jejich úspěchu? Proč bych jejich službu dal jako příklad pro ostatní? Proč tito misionáři a KAM mají řadu duchovních dětí?
06 července, 2012
Kempy Atletů v Akci - fenomén minulých dvaceti let.
Po téměř dvaceti letech se Atleti v Akci rozhodli utlumit činnost… Jako jeden ze zakladatelů a dlouholetý vedoucí bych rád zrekapituloval oněch pár let. Atleti v Akci vznikly odtržením od americké organizace Athletes in Action. Hlavním důvodem tehdy bylo, že AIA se soustředili více na misii mezi vrcholovými sportovci, kdežto AVA chtěli jít víc outdoorovým stylem. Určitou dobu byly outdoorové kempy pod AIA, pak ale došlo k tomu, že každý z nás šel vlastní cestou.
Přihlásit se k odběru:
Příspěvky (Atom)